Argjentina në një grup të lehtë? Trajneri Scaloni nuk mendon njësoj: E kemi të vështirë

[ad_1]

Nuk kishte si të shkonte më mirë shorti i grupeve të Botërorit të Katarit 2022 për Argjentinën.Kjo Kombëtare do sfidojë Arabinë Saudite, Poloninë dhe Meksikën. Gjithsesi, trajneri i argjentinasve Lionel Scaloni nuk ka këtë mendim dhe shprehet se të gjithë rivalët duhen respektuar, paravarësisht niveleve që kanë.

“Është një grup i vështirë, pasi e njohim Meksikën që ka futbollistë cilësorë, por edhe Poloninë, që mund të bëjë surprizë. Gjithsesi unë besoj se do të bëjmë një fazë grupesh mjaft të mirë, por duhet të vlerësojmë maksimalisht dhe të respektojmë kundërshtarët. Shpresoj që në fund të jenë Argjentina dhe argjentinasit, ata që do të festojnë triumfin” – u shpreh ai.Pritshmëritë për Përfaqësuesen Albiceleste janë të mëdha këtë vit.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *