3 viktima si pasojë e Covid në Kosovë, qindra raste të reja brenda 24 orëve

[ad_1]

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 3 viktima nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë raportuar 189 raste të reja me këtë virus.

Sot janë shëruar 247 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 219.749.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

24 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 912 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.810.642 doza të vaksinës.

Deri më sot 814.749 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 96.873 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 2.628 testime, 189 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 3 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 247 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 219.749.

Në total numri i rasteve aktive është 2.996.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *